Sobota, 25 czerwca 2016

"Gdyby nie było Radomia, może nie byłoby Solidarności"

- Gdyby nie było Radomia, gdyby nie było tamtych zdarzeń, gdyby nie było tamtego bohaterstwa, może nie byłoby Solidarności - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda podczas obchodów rocznicy Wydarzeń Radomskich 1976 roku.

Piątek, 24 czerwca 2016

"Będziemy chcieli utrzymać ścisłe związki z Wielką Brytanią"

- Brytyjczycy - byli, są i będą naszymi przyjaciółmi. Należymy do tego samego kręgu kulturowego i w tej kwestii zawsze jesteśmy jedną Europą - powiedział Andrzej Duda. Podkreślił też: - Zrobimy wszystko, aby prawa PL w WB nie zostały uszczuplone.

Czwartek, 23 czerwca 2016

"Takich obywateli, jak rodzą się na Śląsku, Polska bardzo potrzebuje"

Będziemy czynili wszystko, aby dobra zmiana się udała i żeby nawet ci, którzy próbują w niej przeszkodzić, nie dali rady – mówił w czwartek w Tychach prezydent Andrzej Duda. Mieszkańców miasta prosił „o nowych Polaków” i dziękował za powstania śląskie.

Czwartek, 23 czerwca 2016

Prezydent w Bieruniu podziękował Ślązakom za przywiązanie do wartości

Prezydent podczas wizyty w Bieruniu podziękował Ślązakom za przywiązanie do rodziny, pracy i solidarności. W Dniu Ojca złożył życzenia wszystkim ojcom, podkreślając ciążącą na nich odpowiedzialność za rodzinę.

Niedziela, 26 czerwca 2016

List Prezydenta RP skierowany do uczestników obchodów 40. rocznicy Wydarzeń Czerwca’76 w Ursusie „Tu zaczęła się Wolność”

"Nigdy dosyć podziękowań za dar wolności. Jednak hołd i podziękowanie to wciąż za mało. Dziedzictwo wolności zobowiązuje" - napisał Andrzej Duda. W jego imieniu list odczytał szef BBN minister Paweł Soloch.

Sobota, 25 czerwca 2016

Prezydent przyznał Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski

Prezydent RP Andrzej Duda w 40. rocznicę wydarzeń radomskich 1976 r. nadał Ordery Odrodzenia Polski zasłużonym działaczom opozycji demokratycznej, w tym uczestnikom tamtych wydarzeń i osobom upamiętniającym i upowszechniającym prawdę o tych wydarzeniach.

Sobota, 25 czerwca 2016

Szef BBN: Społeczeństwo i politycy Gruzji za NATO i UE

Zarówno społeczeństwo Gruzji, jak i tamtejsze ugrupowania polityczne są nastawione na integrację z NATO i Unią Europejską – powiedział w sobotę szef BBN Paweł Soloch, który odwiedził kilka państw partnerskich sojuszu.

Piątek, 24 czerwca 2016

Andrzej Duda obejrzał wystawę towarzyszącą ŚDM

W Muzeum Narodowym w Krakowie można od piątku oglądać jedyną oficjalną wystawę towarzyszą Światowym Dniom Młodzieży. Ekspozycja „Maria. Mater Misericordiae” odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który obejrzał ją w piątek.

Czwartek, 23 czerwca 2016

Wieńce pod pomnikami Korfantego i Piłsudskiego

Prezydent Andrzej Duda złożył w czwartek w Katowicach wieńce pod pomnikami Wojciecha Korfantego oraz marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczczeniem pamięci tych przedwojennych polityków prezydent rozpoczął wizytę w woj. śląskim.

Czwartek, 23 czerwca 2016

Pierwsza Dama wręczyła świadectwa szkolne

Agata Kornhauser-Duda uczestniczyła w zakończeniu roku szkolnego w Liceum Polonijnym Kolegium Św. Stanisława Kostki w Warszawie. Uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, wręczyła świadectwa szkolne z biało-czerwonym paskiem.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.