Środa, 4 maja 2016

"Przed nami wielki proces usprawniania polskiej armii"

Prezydent RP Andrzej Duda mianował generała Mieczysława Gocuła na stanowisko Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego na ponowną kadencję. Uroczyste wręczenie aktu mianowania odbyło się w środę w Pałacu Prezydenckim.

Wtorek, 3 maja 2016

Sześcioro zasłużonych w służbie państwu i społeczeństwu

Irena Szewińska, Michał Kleiber, Michał Lorenc, Wanda Półtawska, Zofia Romaszewska i Bronisław Wildstein odebrali z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy Ordery Orła Białego. Uroczystość odbywa się na Zamku Królewskim w Warszawie

Wtorek, 3 maja 2016

"Zapatrzmy się w Konstytucję 3 Maja"

Szanowni Państwo, wszyscy przedstawiciele klasy politycznej, zapatrzmy się w Konstytucję 3 Maja, zapatrzmy się w jej twórców, w ich odwagę i zrozumienie dla istoty spraw państwowych i dla sytuacji, w jakiej wtedy była Polska - mowił Prezydent RP.

Poniedziałek, 2 maja 2016

Pierwsza inicjatywa legislacyjna Prezydenta RP z zakresu oświaty polonijnej

W Belwederze przed południem Prezydent RP Andrzej Duda podpisał pierwszą inicjatywę legislacyjną z zakresu oświaty polonijnej. Projekt został opracowany jako odpowiedź na potrzeby Polonii i Polaków mieszkających za granicą.

Środa, 4 maja 2016

Prezydent podpisał ustawę o darmowych lekach dla seniorów

Prezydent Andrzej Duda podpisał w środę 5 ustaw, m.in. o darmowych lekach dla seniorów, likwidacji tzw. godzin karcianych, nowelę ujednolicającą tryb uchylania immunitetów oraz ustawę wstrzymującą zmiany w dochodzeniu do zawodu sędziego.

Środa, 4 maja 2016

Prezydent: Wszystkiego dobrego dla polskich strażaków

Dziś, czwartego maja, w Dniu Strażaka, wszystkiego dobrego dla wszystkich polskich strażaków, dla tych strażaków, którzy wykonują swoją służbę zawodową, a także dla strażaków ochotników - mówił prezydent.

Wtorek, 3 maja 2016

Odszedł Arcybiskup Tadeusz Gocłowski

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski był dla wielu Polaków postacią symboliczną. Jego nauka i postawa etyczna stanowiły ważny drogowskaz w trudnych dla naszej Ojczyzny latach '80. Odszedł kapłan, dla którego troska o dobro Polski stanowiła wartość fundamentalną.

Wtorek, 3 maja 2016

Obchody Święta Narodowego 3 Maja

Należy się pochylić nad konstytucją, dokonać wnikliwej jej oceny i przygotować nowe rozwiązanie, ale przygotować je nie tylko w gabinetach, przygotować je także w debacie z suwerenem, jakim jest polskie społeczeństwo - mówił Prezydent RP Andrzej Duda.

Wtorek, 3 maja 2016

Wystąpienie podczas uroczystości wręczenia Orderów Orła Białego

Niech te Orły Białe święcą na Państwa piersiach. Niech przynoszą sławę rzetelności, uczciwości, gotowości do służby - powiedział Prezydent RP Andrzej Duda, wręczając najwyższe odznaczenia państwowe na Zamku Królewskim.

Poniedziałek, 2 maja 2016

Biało-czerwony Pałac Prezydencki

Od 1 do 3 maja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego można oglądać okolicznościową iluminację przygotowaną z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dnia Polonii i Polaków oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.