Czwartek, 18 maja 2017

Finał jubileuszowej edycji Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

Agata Kornhauser-Duda wzięła w czwartek udział w Gali Finałowej 10. edycji Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni. Inicjatywa organizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni została objęta honorowym patronatem Pierwszej Damy.

 

Festiwal ma charakter integracyjny i edukacyjny, promujący uczniów uzdolnionych muzycznie ze szkól specjalnych i masowych. Koncerty oraz przesłuchania konkursowe poprzedzają dwudniowe warsztaty, prowadzone przez wokalistów, instrumentalistów, aktorów i kompozytorów.

 

W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 130 uczestników z Polski i Niemiec. Występowali oni w trzech kategoriach konkursowych: integracyjne duety muzyczne, zespoły i kabarety. 

 

Galę finałową uświetniły występy jurorów Marka Piekarczyka, Jacka Wójcickiego, Adrianny Biedrzyńskiej, Janusza „Yaniny” Iwańskiego i Krzysztofa Jaryczewskiego. Wystąpili również zwycięzcy ubiegłorocznej edycji: Zofia Sydor i Kamil Czeszel.

 

Zobacz także:Agata Kornhauser-Duda z wizytą w Węgrowie Pierwsza Dama pogratulowała uczestnikom i tegorocznym laureatom. W skierowanym do nich krótkim przemówieniu zaznaczyła, że talent i pasja nie są uzależnione od tego, czy jesteśmy w pełni sprawni. Agata Kornhauser-Duda zwróciła się również do niemieckich uczestników w ich języku ojczystym, podkreślając, że muzyka jest uniwersalnym językiem łączącym ludzi różnych narodowości.


Pani Prezydentowa wysłuchała koncertu laureatów. Nie zabrakło czasu na wspólne zdjęcia i krótką rozmowę z nagrodzonymi.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.