Środa, 6 lipca 2016

Agata Kornhauser-Duda obejrzała zbiory Najmniejszego Muzeum Świata

Na zaproszenie Haliny Duczmal-Pacowskiej, Pierwsza Dama odwiedziła Najmniejsze Muzeum Świata, które mieści się w mieszkaniu Założycielki muzeum. Małżonka Prezydenta obejrzała wystawę obrazów oraz zapoznała się ze zbiorami twórczości literackiej osób starszych, które – z inicjatywy Haliny Duczmal-Pacowskiej – gromadzone są w Najmniejszym Muzeum Świata od blisko 30 lat.

 

Spotkanie z 93-letnią Haliną Duczmal-Pacowską było okazją do poznania historii ekspozycji oraz wysłuchania opowieści o rozmaitych działaniach integrujących pokolenia, które Halina Duczmal-Pacowska podejmuje w ramach codziennej działalności muzeum.


Najmniejsze Muzeum Świata działa z inicjatywy Haliny Duczmal-Pacowskiej od 1988 r. w prywatnym mieszkaniu na warszawskim Służewie. W muzeum odbywają się tu wystawy prac ludzi starszych i zajęcia plastyczne oraz spotkania „Dialog Ludzi Starszych z Młodszymi”. Działalność muzeum to również wsparcie duchowe osób potrzebujących w ramach inicjatyw: „Ruch Obrony przed Sobą Samym” oraz „Telefon Nadziei”.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.