Startupy w Pałacu

„Startupy w Pałacu” to projekt, który ma na celu wsparcie innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju, w tym ewentualnych inwestorów, partnerów biznesowych i nowych rynków zbytu. – Wykorzystanie wielkiego potencjału, jaki tkwi w polskim przedsiębiorcach i stworzenie dla nich odpowiednich możliwości rozwoju w kraju to ważne zadanie, jakie stoi dzisiaj przed nami – uważa Prezydent RP Andrzej Duda.

 

W ramach projektu organizowane są publiczne prezentacje najciekawszych inicjatyw biznesowych przed potencjalnymi inwestorami, szefami spółek skarbu państwa, przedstawicielami instytucji grantowych i organizacji typu venture capital, tzw. aniołami biznesu oraz ambasadorami zagranicznych państw. Dotychczas odbyły się dwa wydarzenia tego rodzaju: „Startupy w Pałacu” – pierwsza edycja we wrześniu 2016 r. oraz „Startupy w Pałacu B2B” w marcu 2017 r. Podobną rolę pełnią organizowane w Pałacu „Śniadania startupowe”

 

Kolejna edycja i prezentacja zwycięskich projektów odbędzie się 4 października. Kancelaria Prezydenta RP wspólnie z Fundacją Startup Poland wyłoniła już 10 finalistów konkursu "Startupy w Pałacu Globalnie". 

 

 

Firmy, jakie mają szanse zaprezentować  się przed potencjalnymi inwestorami, wybierane są przez fundację Startup Poland oraz Kancelarię Prezydenta RP. Finaliści każdej edycji dodatkowo nagradzani są przez Prezydenta RP specjalnymi paszportami, które umożliwiają udział w zagranicznych misjach gospodarczych głowy państwa.

 

Podczas wizyty we Wrocławiu 5 czerwca 2017 roku prezydent Andrzej Duda wziął udział w spotkaniu z przedstawicielami nauki, startupów i innowacyjnych firm "Nauka i Biznes. Partnerstwo dla innowacyjności" we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Wystąpienie Prezydenta RP>>

 

Dzięki nawiązaniu współpracy z jednym z 10 start-upów, który wziął udział w pierwszej edycji „Startupy w Pałacu”, osoby głuche mają możliwość skontaktowania się z Kancelarią Prezydenta RP w języku migowym. Na stronie www.prezydent.pl dostępna jest aplikacja tłumacza migowego firmy Migam:

 

 

W przypadku pytań dotyczących Startupów prosimy o kontakt z następującymi osobami:

 

Krzysztof Wójcik ([email protected], tel. 721 800 594)

Anna Jórasz-Żak ([email protected], tel. 721-800-873).

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.