Piątek, 27 lutego 2015

Z premierem Japonii o polityce bezpieczeństwa i gospodarce

O polsko-japońskiej współpracy w zakresie polityki bezpieczeństwa i gospodarki rozmawiali w piątek w Tokio prezydent Bronisław Komorowski i premier Japonii Shinzo Abe. Obaj uznali, że rosyjska aneksja Krymu to poważne zagrożenie dla pokoju.

Piątek, 27 lutego 2015

"Polska to dla Japonii brama do rynku UE"

Prezydent Bronisław Komorowski przekonywał podczas piątkowego polsko-japońskiego forum gospodarczego w Tokio, że Polska to dla Japonii atrakcyjna brama do rynku Unii Europejskiej.

Czwartek, 26 lutego 2015

Para Prezydencka u japońskiej pary cesarskiej

Przebywająca w Japonii Para Prezydencka została przyjęta na audiencji przez Cesarza Akihito i Cesarzową Michiko. Prezydent RP Bronisław Komorowski mówił, że rozmowa dotyczyła głównie kultury.

Poniedziałek, 23 lutego 2015

Prezydent do harcerzy: Szukajcie tego, co łączy

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w poniedziałek z harcerzami z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Przy wszystkich różnicach i odmiennościach, trzeba szukać tego, co ludzi łączy, a nie tego, co dzieli - mówił prezydent do harcerzy.

Piątek, 27 lutego 2015

Nagrody Super Samorząd 2014 wręczone

Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski wręczył w piątek nagrody Super Samorząd 2014, które są przyznawane za najciekawsze działania zachęcające mieszkańców swoich gmin do udziału w wyborach samorządowych w 2014 roku.

Piątek, 27 lutego 2015

Anna Komorowska z wizytą w sierocińcu Fukudenkai w Tokio

Anna Komorowska odwiedziła w piątek wraz z żoną japońskiego premiera Akie Abe sierociniec Fukudenkai w Tokio. Małżonka Prezydenta RP przypomniała, że wiele lat temu blisko 400 dzieci i wnuków polskich zesłańców syberyjskich znalazło pomoc w Fukudenkai.

Czwartek, 26 lutego 2015

Spotkanie zastępcy szefa KPRP z przedstawicielami Izb Rolniczych

W czwartek minister Dariusz Młotkiewicz spotkał się z przedstawicielami Izb Rolniczych, w tym Krajowej Rady Izb Rolniczych, by porozmawiać o poszerzeniu możliwości sprzedaży bezpośredniej produktów wytwarzanych przez rolników.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.