Środa, 30 lipca 2014

"Polska i Europa dłużnikami Powstańców"

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jest uroczystością ważną nie tylko dla Warszawy, miasta nieujarzmionego, jest ważna także dla całej wolnej Polski oraz dla całej wolnej i demokratycznej Europy - mówił Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Środa, 30 lipca 2014

Odznaczenia w 70. rocznicę Powstania Warszawskiego

Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył ordery i odznaczenia państwowe uczestnikom Powstania Warszawskiego, współtwórcom i pracownikom Muzeum Powstania Warszawskiego oraz artystom zasłużonym w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski.

Wtorek, 29 lipca 2014

Okolicznościowa iluminacja na Pałacu Prezydenckim

Z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego od wtorku na fasadzie Pałacu Prezydenckiego można oglądać okolicznościową iluminację. Będzie ona wyświetlana do świtu w poniedziałek 4 sierpnia.

Wtorek, 29 lipca 2014

"Powstanie Warszawskie uformowało pokolenie Solidarności"

Trud i ofiary Powstania Warszawskiego nie były nadaremne; to m.in. ten zryw uformował następne pokolenie - ludzi Solidarności - mówił prezydent Bronisław Komorowski w Berlinie z okazji obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Środa, 30 lipca 2014

Weto do ustawy likwidującej nadzór ministerstwa nad odrolnianiem najlepszych gruntów

Prezydent RP skierował do ponownego rozpatrzenia przez Sejm nowelizację ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, likwidująca nadzór ministerstwa rolnictwa nad odrolnianiem najbardziej żyznych gruntów o powierzchni do 5 tys. metrów kwadratowych.

Środa, 30 lipca 2014

"Przyszły rok - rokiem polskiej samorządności"

Prezydent Bronisław Komorowski chciałby, aby przyszły rok - jak powiedział - był rokiem refleksji i dumy z okazji 25-lecia polskiej samorządności. Prezydent spotkał się w środę w Warszawie z samorządowcami.

Środa, 30 lipca 2014

Ustawa o ochronie Znaku Polski Walczącej - podpisana

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał podczas uroczystości z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego ustawę o ochronie Znaku Polski Walczącej, która zakłada, że otaczanie Znaku czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego obywatela Polski.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.