Środa, 7 grudnia 2016

Prezydent: Jan Karski był wielkim żołnierzem Rzeczypospolitej

Jan Karski był wielkim żołnierzem Rzeczypospolitej, który nigdy nie zaprzestał walki o wolność Polski, a także o ludzką godność - powiedział prezydent Andrzej Duda, który przekazał akt nominacji legendarnego kuriera na stopień generała brygady.

Poniedziałek, 5 grudnia 2016

"W najbliższym czasie podpiszę ustawę obniżającą wiek emerytalny"

Zasadniczy cel to doprowadzić Polskę do stanu, że Polakom bardziej będzie się opłacało zostać w kraju, niż emigrować w poszukiwaniu lepszych zarobków - powiedział prezydent w Łęcznej. Zapowiedział też, że podpisze ustawę obniżającą wiek emerytalny.

Poniedziałek, 5 grudnia 2016

"Węgiel jest naszym strategicznym surowcem energetycznym"

Górnicy budują pomyślność naszej gospodarki i pomyślność polskiego państwa; wykonują ciężką pracę, wymagającą odwagi i poświęcenia - powiedział prezydent Andrzej Duda w poniedziałek na spotkaniu z górnikami z kopalni Bogdanka.

Piątek, 2 grudnia 2016

Wizyta Prezydenta Ukrainy

W 25. rocznicę uznania przez Polskę niepodległości Ukrainy Andrzej Duda przyjął Przywódcę Ukrainy Petra Poroszenkę. Po południu szefowie obu państw wzięli udział w konferencji z cyklu Forum Przywództwa w Belwederze. Wieczorem wydano obiad na cześć gości.

Środa, 7 grudnia 2016

Prezydent RP podpisał sześć ustaw

Dnia 6 grudnia 2016 r. Prezydent RP podpisał sześć ustaw, m.in.: nowelę ustawy o ARiMR, nowelę ustawy o emeryturach i rentach z FUS oraz nowelę ustawy o podatku akcyzowym.

Środa, 7 grudnia 2016

Prezydent Andrzej Duda powołał 51 sędziów

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył w środę podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Nowo powołani sędziowie złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie.

Wtorek, 6 grudnia 2016

Kartki świąteczne dla polskich weteranów

W środę w Pałacu Prezydenckim dzieci ze szkół podstawowych przygotowywały kartki świąteczne, które trafią do polskich weteranów z Domu Weterana w Newton Abbott w Wielkiej Brytanii.

Wtorek, 6 grudnia 2016

Mikołajki w Katowicach z Pierwszą Damą

W mikołajkowe popołudnie Agata Kornhauser-Duda spotkała się z dziećmi z Katowic. Obejrzała próbę spektaklu charytatywnego „Królewna śnieżka”, który młodzi artyści wystawią pod patronatem Pierwszej Damy, by wesprzeć miejscową Katolicką Fundację Dzieciom.

Poniedziałek, 5 grudnia 2016

Uroczystości pogrzebowe Henryka Kończykowskiego

Na Starych Powązkach w Warszawie pożegnano w poniedziałek Henryka Kończykowskiego pseudonim „Halicz”, ostatniego żołnierza III plutonu „Felek” 2. kompanii „Rudy” osławionego batalionu „Zośka”.

Niedziela, 4 grudnia 2016

Prezydent o Trybunale Konstytucyjnym i wolności zgromadzeń

Czekam, aż Trybunał Konstytucyjny przyśle do mnie uchwałę Zgromadzenia Ogólnego sędziów TK podjętą zgodnie z obowiązującymi przepisami konstytucji i ustawy, wskazującą kandydatów na prezesa TK - powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda w TVN24.

Niedziela, 4 grudnia 2016

Życzenia z okazji Święta Górnika

Górnicy są powszechnie szanowani jako ludzie potrafiący tworzyć prawdziwe, silne wspólnoty, ceniący życie rodzinne, znający wartość ciężkiej, uczciwej pracy i strzegący godności pracownika - napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji Dnia Górnika.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.