Poniedziałek, 22 września 2014

Prezydent powołał rząd Ewy Kopacz

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Bronisław Komorowski powołał nowy rząd - Ewę Kopacz na urząd premiera oraz 18 ministrów.

Niedziela, 21 września 2014

"To wspaniały prezent na 25-lecie naszej Wolności”

- Jestem szczęśliwym prezydentem, szczęśliwej Polski, która jest mistrzem świata w piłce siatkowej – powiedział prezydent Bronisław Komorowski po wygranym przez polskich siatkarzy finale Mistrzostw Świata.

Niedziela, 21 września 2014

"Dożynki 2014 roku są dożynkami 25-lecia polskiej Wolności"

Wolność, którą możemy się dziś cieszyć jest plonem zasiewu dokonanego ćwierć wieku temu - mówił w niedzielę podczas święta plonów w Spale prezydent Bronisław Komorowski.

Sobota, 20 września 2014

"Ofiara żołnierzy gen. Sosabowskiego nie poszła na marne"

Poświęcenie polskiej Pierwszej Samodzielnej Brygady Spadochronowej nie poszło na marne, Polska i Holandia znowu są razem w NATO i w UE - mówił w sobotę w holenderskim Driel prezydent Bronisław Komorowski.

Wtorek, 23 września 2014

Prezydent: Polska konsekwentnie za reformą ONZ

Polska konsekwentnie staje po stronie tych, którzy chcieliby dokonać reformy ONZ - powiedział we wtorek w Fort Bragg w USA prezydent Bronisław Komorowski. Przyznał jednak, że obecnie nie ma koalicji, która chciałaby przeprowadzić taką głęboką reformę.

Wtorek, 23 września 2014

Spotkanie "Polski czerwiec ’89 jako impuls do przemian w regionie"

W Pałacu Prezydenckim odbyło się we wtorek spotkanie w ramach programu School for Political Leaders of the Eastern Partnership z udziałem Szefa KPRP i przedstawicieli z Ukrainy, Gruzji, Mołdawii i Azerbejdżanu.

Wtorek, 23 września 2014

Inauguracja cyklu „Lekcja przy Okrągłym Stole”

Jak się żyło w komunistycznej Polsce? Jak doszło do obrad Okrągłego Stołu? Na te pytania odpowiedzi szukała dziś młodzież licealna w Pałacu Prezydenckim. Lekcja z udziałem min. Macieja Klimczaka i doradcy Henryka Wujca odbyła się przy historycznym stole.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.