Czwartek, 28 kwietnia 2016

Prezydent: Trybunał składa się znowu z 15 sędziów

Trybunał Konstytucyjny składa się w tym momencie, tak jak przewiduje to konstytucja, znowu z 15 sędziów - powiedział prezydent Andrzej Duda, który w czwartek przyjął ślubowanie od nowego sędziego TK Zbigniewa Jędrzejewskiego.

Czwartek, 28 kwietnia 2016

Para Prezydencka oczami dzieci

We wtorek i w czwartek Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczniami klas pierwszych i drugich Prywatnej Szkoły Podstawowej Nr 6 Sióstr Niepokalanek w Warszawie. Dzieci podarowały Pierwszej Damie laurki oraz rysunki przedstawiające Parę Prezydencką.

Czwartek, 28 kwietnia 2016

"Nie wycofuję się z wyborczych zobowiązań"

Prezydent Andrzej Duda w czwartek w Bystrzycy Kłodzkiej powiedział, że nie wycofuje się z obietnic wyborczych dotyczących obniżenia wieku emerytalnego i podniesienia kwoty wolnej od podatku. Potem spotkał się także z mieszkańcami w Świebodzicach.

Środa, 27 kwietnia 2016

"Klucz do przyszłości jest w jedności"

- To spotkanie ma wymiar symboliczny - spotykają się prezydenci państw na krańcach UE - powiedział Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji z Prezydentem Portugalii. Prezydent RP zaprosił także Portugalczyków do Polski na Światowe Dni Młodzieży.

Czwartek, 28 kwietnia 2016

Wystąpienie prezydenta po przyjęciu ślubowania sędziego Trybunału Konstytucyjnego

Wierzę, że przyczyni się Pan do budowy pozycji, jaką powinien mieć Trybunał Konstytucyjny – jednego z trzech ramion władzy w Rzeczypospolitej w ramach trójpodziału i równowagi władz - powiedział prezydent Andrzej Duda, przyjmując ślubowanie sędziego TK.

Środa, 27 kwietnia 2016

Pierwsza Dama odwiedziła Młodzieżowy Ośrodek Terapii i Readaptacji „Powrót z U”

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w środę Młodzieżowy Ośrodek Terapii i Readaptacji „Powrót z U” w Cholewiance koło Kazimierza Dolnego. Podczas wizyty rozmawiała z młodzieżą gimnazjalną – pacjentami ośrodka o ich codziennych wyzwaniach i obowiązkach.

Środa, 27 kwietnia 2016

Lizbona: Otwarcie wystawy „Samarytanie z Markowej”

Wielu Polaków podczas II wojny światowej nie godziło się, by ich sąsiedzi, Żydzi, zostali wymordowani; słuchając apeli Państwa Podziemnego, uratowali tysiące z nich - mówił w Lizbonie prezydent Andrzej Duda, otwierając wystawę nt. muzeum w Markowej.

Wtorek, 26 kwietnia 2016

"Wszystkie państwa członkowskie NATO powinny zwiększyć swoje zdolności obronne"

Szczyt w Warszawie to szczyt całego Sojuszu i musi on mieć charakter uniwersalny - mówi w wywiadzie dla portugalskiego dziennika "Diário de Notícias" prezydent Andrzej Duda, który we wtorek udaje się z wizytą do Portugalii.

Wtorek, 26 kwietnia 2016

Dwie ustawy z podpisem prezydenta

We wtorek 26 kwietnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw, a także ustawę o zmianie ustawy o lasach.

Wtorek, 26 kwietnia 2016

Prezydent do mniejszości narodowych: Jesteście częścią polskiej wspólnoty

Polska jest państwem spójnym i jednolitym, nie ma w naszym kraju żadnych konfliktów na tle narodowym czy etnicznym - powiedział prezydent Andrzej Duda z przedstawicielami Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.