Czwartek, 30 października 2014

"Potrzebna długofalowa adaptacja NATO do trwałych wyzwań"

Szczyt NATO w Warszawie w 2016 roku byłby dobrym momentem do rozpoczęcia prac nad nową koncepcją strategiczną Sojuszu, z możliwością jej przyjęcia w 2018 roku - przekonywał prezydent Bronisław Komorowski podczas wykładu w Akademii Obrony NATO w Rzymie.

Środa, 29 października 2014

Prezydenci Polski i Włoch m.in. kryzysie ukraińsko-rosyjskim i UE

Prezydenci Polski i Włoch, Bronisław Komorowski i Giorgio Napolitano, opowiedzieli się w środę za niezawisłością i poszanowaniem integralności Ukrainy. Rozmawiali także m.in. o włoskim przewodnictwie w Radzie Unii Europejskiej.

Wtorek, 28 października 2014

"To muzeum przywróci pamięć o żydowskim życiu w Polsce"

Muzeum Historii Żydów Polskich ma szansę przywrócić pamięć o żydowskim życiu w Polsce, obok pamięci o śmierci i cierpieniu - mówił prezydent Komorowski podczas otwarcia wspólnie z prezydentem Izraela Reuwenem Riwlinem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Wtorek, 28 października 2014

Prezydenci Polski i Izraela o "daleko idącej wspólnocie poglądów"

Współpraca gospodarcza oraz kwestie bezpieczeństwa, w kontekście konfliktu rosyjsko-ukraińskiego i sytuacji na Bliskim Wschodzie, były tematem wtorkowej rozmowy prezydentów Polski Bronisława Komorowskiego i Izraela Reuwena Riwlina.

Piątek, 31 października 2014

"Determinacja źródłem polskiego sukcesu"

Głębokie reformy i determinacja to źródła polskiego sukcesu - ocenił prezydent Bronisław Komorowski podczas piątkowego wykładu na Uniwersytecie w Palermo.

Piątek, 31 października 2014

Skwer w Palermo imienia "Solidarności"

Jeden ze skwerów w Palermo na Sycylii od piątku nosi imię "Solidarności". Solidarność jest niezbędna dla integracji europejskiej - podkreślał podczas uroczystości prezydent Bronisław Komorowski.

Czwartek, 30 października 2014

"Wynik wyborczy na Ukrainie potwierdza jej prozachodni kurs"

Wynik wyborów parlamentarnych na Ukrainie potwierdza prozachodni kurs tego kraju - ocenił w czwartek w Palermo prezydent Bronisław Komorowski. Teraz - jak dodał - Ukraina musi rozpocząć reformy ustrojowe, polityczne i gospodarcze.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.