Poniedziałek, 20 kwietnia 2015

"Wielodzietna rodzina oznacza zaradność życiową"

Wielodzietna rodzina oznacza zaradność życiową, przedsiębiorczość i odwagę w pokonywaniu trudności - mówił w poniedziałek w Sierakowicach prezydent Bronisław Komorowski.

Poniedziałek, 20 kwietnia 2015

"Największym wyzwaniem wspieranie innowacyjności"

Największym wyzwaniem jest realny postęp w zakresie innowacyjności – przekonywał Prezydent RP podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Opowiedział się także za budowaniem wzajemnego zaufania pomiędzy państwem a przedsiębiorcami.

Poniedziałek, 20 kwietnia 2015

"Tu w sposób szczególny brzmią słowa polskiego hymnu"

O tym, że słowa polskiego hymnu od pokoleń tworzą polską tożsamość - mówił prezydent Bronisław Komorowski w poniedziałek w Będominie, gdzie działa jedyne muzeum polskiego hymnu.

Niedziela, 19 kwietnia 2015

"Rozbicie złych stereotypów wymaga trudnej pracy"

Ignorancja, brak wiedzy historycznej i chyba jakieś pokłady dużej niechęci osobistej - tak Prezydent RP ocenił wypowiedź dyrektora FBI Jamesa Comeya nt. roli Polaków w Holokauście. Dodał, że wezwanie ambasadora USA w Polsce do MSZ jest adekwatną reakcją.

Poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Prezydent: Lasy wspólną własnością wszystkich Polaków

Warto dbać o las, gdyż jest on wspólną własnością wszystkich Polaków - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski podczas akcji sadzenia drzew w Pomorskiem z okazji Święta Lasu. To jest dobry symbol naszego zaangażowania w sprawy polskie - zaznaczył.

Niedziela, 19 kwietnia 2015

Anna Komorowska oddała hołd więźniarkom KL Ravensbrück

70 lat po wyzwoleniu KL Ravensbrück Anna Komorowska oddała cześć ofiarom tego największego niemieckiego obozu koncentracyjnego dla kobiet, w tym 17 tys. zamordowanym Polkom. Małżonce prezydenta towarzyszyła pierwsza dama Niemiec Daniela Schadt.

Piątek, 17 kwietnia 2015

"Można rozwijać przemysł, dbając o środowisko”

W Puławach udało się pokazać, że można rozwijać przemysł, dbając też o potrzeby środowiska naturalnego - ocenił prezydent Bronisław Komorowski, który w piątek odwiedził zakłady azotowe w tym mieście.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.