Czwartek, 28 czerwca 2018

Wystąpienie Prezydenta RP podczas spotkania z Polakami mieszkającymi na Łotwie 

To dla mnie zawsze niezwykła okoliczność spotkać się z moimi rodakami, którzy mieszkają poza granicami naszej ojczyzny – często ojczyzny swoich praprapradziadków. Tak jak jest tutaj, na Łotwie - mówił w czwartek w Dyneburgu Prezydent RP Andrzej Duda.

Czwartek, 28 czerwca 2018

Wystąpienie Prezydenta przed pomnikiem upamiętniającym żołnierzy Wojska Polskiego poległych na Łotwie w latach 1919-1920

Ten pomnik, to miejsce ma w sobie kilka niezwykłych symboli i jest wielkim świadkiem historii. Oni tutaj polegli, walcząc za wolność naszą i Waszą – Wy uczciliście ich wtedy pięknym cmentarzem - powiedział Andrzej Duda.

Środa, 27 czerwca 2018

Wypowiedź Prezydenta na konferencji w Rydze 

Mówiliśmy o sytuacji w UE, trochę o brexicie, o sytuacji naszych wspólnot w Wielkiej Brytanii, bo mieszka tam bardzo wielu Łotyszy i Polaków, zwłaszcza młodych. Więc oczywiście zabiegamy o to, żeby mieli jak najlepsze warunki - mówił Andrzej Duda.

Poniedziałek, 25 czerwca 2018

Wystąpienie Prezydenta RP na spotkaniu z mieszkańcami Malborka 

Zamek malborski jest czymś niezwykle symbolicznym ‒ to z całą pewnością wizytówka tej ziemi i w jakimś sensie szczęście miasta. Bo mieszkać obok, żyć przy tak wspaniałym zabytku to rzeczywiście w jakimś sensie wyjątkowy przywilej - mówił Prezydent.

1 «««  23456  116
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.