Czwartek, 17 listopada 2016

List Prezydenta RP do Uczestników i Organizatorów uroczystości wręczenia nagród w IX edycji Konkursu „Książka Historyczna Roku”

Pamięć historyczna jest niezbędna każdemu narodowi, który chce trwać i się rozwijać. Historia nie jest przecież jedynie czymś, co przeminęło. Nie jest zamierzchłym, zamkniętym czasem, który nas nie dotyczy i z którym nic nas nie łączy - napisał prezydent.

Czwartek, 17 listopada 2016

List Prezydenta RP do uczestników uroczystości pogrzebowych śp. Macieja Bednarkiewicza

"Ta bolesna strata, którą ponieśli Jego bliscy, jest również stratą dla adwokatury polskiej oraz dla wolnej Rzeczypospolitej, w służbie której położył wiele zasług" - napisał Prezydent RP. List w jego imieniu odczytała minister Anna Surówka-Pasek.

Środa, 16 listopada 2016

Prezydent: Polska to aktywny rzecznik jedności europejskiej

Polska była, jest i pozostanie aktywnym rzecznikiem europejskiej jedności; nie wyobrażamy sobie Europy bez Polski ani Polski bez Europy - oświadczył w środę w Strasburgu prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z Komitetem Delegatów Ministrów Rady Europy.

Środa, 16 listopada 2016

Wystąpienie podczas ceremonii wręczenia przez Prezydenta RP daru Polski dla RE

Jest dla mnie niezwykłą przyjemnością, a zarazem zaszczytem to, że mogę być dziś tutaj, w siedzibie Rady Europy, i wziąć udział w posiedzeniu Komitetu Delegatów Ministrów prawie równo w rocznicę 25-lecia przystąpienia Polski do tej organizacji - mówił.

1 ««« 303304305306307  422
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.