Wtorek, 9 października 2018

Wykład Prezydenta RP na Uniwersytecie w Zurychu [PL/ENG]

- Brexit, kryzys finansowy strefy euro oraz kryzys migracyjny, że przytoczę tylko trzy najważniejsze wyzwania, postawiły pod znakiem zapytania dalszy kierunek integracji europejskiej i kosztowały nas utratę zaufania ludzi - mówił Prezydent RP.

Wtorek, 9 października 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas ceremonii upamiętniającej konsula Konstantego Rokickiego

Na czarnym niebie wspomnień dramatycznych lat II wojny św. ‒ gdy niemieccy naziści dokonywali ludobójstwa na osobach narodowości żydowskiej ‒ człowiek, nad którego grobem stoimy, symbolizuje jaśniejszą gwiazdę wśród tej czerni rozpaczy - mówił Prezydent.

Wtorek, 9 października 2018

List Prezydenta na międzynarodową konferencję naukową „Papież zza żelaznej kurtyny”

Wybór kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową wywołał w Polsce erupcję nadziei i energii - przypomniał Andrzej Duda w liście do uczestników konferencji „Papież zza żelaznej kurtyny. Wpływ pontyfikatu JP II na państwa i Kościoły bloku sowieckiego”.

Poniedziałek, 8 października 2018

Wystąpienie w Genewie podczas koncertu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

- Faktem jest, że po trzech nieudanych powstaniach niewielu wierzyło w to, że można odzyskać państwowość, wyzwolić się spod przemożnej władzy zaborców: Prus, Austrii i Rosji. Ale niezłomni ludzie, patriotycznie wychowani, w to wierzyli - mówił Prezydent.

1 ««« 12345  377
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.