Środa, 23 maja 2018

Wystąpienie Prezydenta na uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego żołnierzy słoweńskich poległych w latach 1914-1918

Ci, którzy tutaj polegli – w tym nasi słoweńscy przyjaciele – przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości. I za to oddajemy im hołd. Wielka cześć i chwała bohaterom bitwy gorlickiej - powiedział Prezydent RP Andrzej Duda w Gorlicach.

Wtorek, 22 maja 2018

List Prezydenta na uroczystości wręczenia Nagrody imienia Iwana Wyhowskiego 2018

Wszystkim Państwu – Laureatowi i Wyróżnionym – wraz z serdecznymi gratulacjami składam życzenia pomyślności w realizacji Państwa planów badawczych oraz rozwijaniu naukowych i międzyludzkich kontaktów - napisał Andrzej Duda.

Niedziela, 20 maja 2018

List Prezydenta z okazji jubileuszu Arcybiskupa Sawy

Z okazji obchodów 80. urodzin oraz 20. rocznicy wyboru i intronizacji na tron metropolitów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego Prezydent Andrzej Duda złożył życzenia Arcybiskupowi Sawie.

Niedziela, 20 maja 2018

List Prezydenta z okazji Zielonych Świątek w Zielenicach

W zielenickim Sanktuarium gościłem już nie raz – i wciąż wracam tu myślami. Można tu odczuć szczególną atmosferę modlitwy, a zarazem majestat wielkiego, ponadtysiącletniego dziedzictwa polskiej historii, kultury i tradycji - napisał Prezydent.

12345  310
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.