Sobota, 14 kwietnia 2018

"Jestem dumny z polskich skoczków narciarskich"

- Bardzo serdecznie dziękuję i jeszcze raz gratuluję naszym skoczkom – panu Kamilowi Stochowi, który zdobył złoty medal. Dziękuję, że mogłem dotknąć olimpijskiego medalu! To wielka sprawa – mówił Prezydent Andrzej Duda na Gali Olimpijskiej.

 

W sobotę w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się Gala Olimpijska, podczas której podsumowano XXIII Zimowe Igrzyska w Pjongczangu. Na uroczystości gościł Prezydent Andrzej Duda, który spotkał się w reprezentantami Polski.

 

Zobacz także:Para Prezydencka kibicowała drużynie polskich skoczkówWszystkim sportowcom i  trenerom Prezydent Andrzej Duda podziękował za wysiłek włożony w przygotowanie do igrzysk. Podkreślił, że triumfy zawodników są zasługą także osób z nimi współpracujących. - Bez tego sukces nie byłby możliwy – przypomniał.

 

 

PEŁNA TREŚĆ WYSTĄPIENIA>>>

 

Skoczkom narciarskim gratulował sukcesów.  - Jestem bardzo dumny z tego, że polska drużyna zdobyła medal brązowy, jestem ogromnie dumny z tego, że pan Kamil Stoch zdobył trzeci złoty medal olimpijski. Wykonaliście ciężką pracę – dodał.

 

Jednocześnie zapewnił, że politycy będą dokładać starań, aby polski sport dalej się rozwijał. - Mogę z tego miejsca powiedzieć, że będziemy czynili wszystko, żeby tak było. Żeby skocznie były zmodernizowane, żeby powstawały nowe ‒ czy lepsze ‒ możliwości uprawiania narciarstwa alpejskiego, żeby były nowe trasy biegowe – wyliczał Prezydent.

 

Polscy zawodnicy w lutym w Korei Południowej zdobyli dwa medale w skokach narciarskich. Na dużym obiekcie indywidualnie najlepszy był Kamil Stoch, a z kolegami z drużyny stanął na najniższym stopniu podium.

 

 

 

Gala rozpoczęła się od odsłonięcia przez skoczków replik ich medali w Muzeum Sportu. Później m.in. sportowcy odebrali symboliczne czeki od PKOl za wywalczone krążki. Na uroczystości zaprezentowano także okolicznościowy znaczek przygotowany przez Pocztę Polską. Znajdują się na nim: twarz Kamila Stocha, jego sylwetka w locie i napis "Mistrz Kamil Stoch". W opracowywaniu znaczka udział miała żona mistrza olimpijskiego Ewa Bilan-Stoch.

 

Andrzejowi Dudzie podczas sobotniej uroczystości towarzyszyli ministrowie KPRP Krzysztof Szczerski i Adam Kwiatkowski oraz Doradca Prezydenta RP Piotr Nowacki. (BZ/PAP)

 

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.