Wtorek, 6 marca 2018

Podsumowanie Roku Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie

 

Chciałbym, żeby Polacy na całym świecie przeżywali stulecie niepodległości - powiedział Prezydent podczas uroczystego podsumowania II edycji Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie. Podziękował rodakom za podtrzymywanie polskości i kultury.

 

Nawiązał do występów zespołów muzycznych i tanecznych, które zaprezentowały się podczas uroczystości. - Dzieci wychodzą na scenę i pięknie mówią po polsku, śpiewają po polsku, tańczą tańce, które są elementem naszej wielkiej tradycji. Ogromnie za to dziękuję - powiedział.

 

 

- Dziękujemy wszystkim polskim nauczycielom, wszystkim organizatorom polskiego życia kulturalnego, wszystkim prowadzącym Polskie Domy. Dziękujemy za całego serca polskim księżom pracującym na tych terenach, którzy swoją posługą duszpasterską wzmacniają tego ducha, z jednej strony właśnie wiary, tradycji, polskiej kultury, ale przede wszystkim bardzo często także podtrzymują na duchu - podkreślił.

 

Zobacz także:Para Prezydencka na podsumowaniu Roku Akcji Pomocy Polakom na WschodziePrezydent dziękował też partnerom i sponsorom akcji pomocowej. - Z całego serca zachęcamy, aby dalej brać w niej udział - zaapelował.

 

- Warto pomagać Proszę Państwa - dodała Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Przypomniała, że spora część darów w ramach Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie trafiła do szkół.

 

 

 

- Jest to wyraz naszej wdzięczności dla wszystkich tych, którzy dbają o rozwój oświaty polskiej mniejszości narodowej za granicą. Wdzięczności za upowszechnianie języka polskiego, wiedzy o naszym wspólnym dorobku kulturowym, o tradycji i kulturze - podkreśliła.Zobacz także:"Pomoc dociera do ludzi, którzy zasłużyli na solidarność i pamięć"

 

- Te wszystkie starania są ogromnie ważne, ponieważ wzmacniają poczucie polskiej tożsamości narodowej wśród pokoleń, które urodziły się poza Polską - zaznaczyła Pierwsza Dama.

 

 

- To jest takie piękne świadectwo tego, że wszyscy my, Polacy, rozsiani po całym świecie, niezależnie od tego, w jakim zakątku globu mieszkamy, jesteśmy jedną rodziną, ponieważ w sercu nosimy Polskę. Jeszcze raz bardzo Państwu wszystkim dziękuję - podkreśliła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. (PAP/KP)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.