Poniedziałek, 8 stycznia 2018

Para Prezydencka na noworocznym spotkaniu Rodziny Olimpijskiej

Moim obowiązkiem jako Prezydenta jest tu być i środowisku polskich sportowców powiedzieć: dziękuję – mówił Prezydent Andrzej Duda, który wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w noworocznym spotkaniu Polskiej Rodziny Olimpijskiej.

 

-  Niezależnie od tego, czy był sukces i „Mazurek Dąbrowskiego” w 2017 roku był grany, czy nie, bo się nie udało zwyciężyć. Ale za wysiłek, za wszystkie chwile radości, które Państwo nam przynieśli, chciałem z całego serca jako Prezydent podziękować – zwrócił się Andrzej Duda do sportowców, działaczy i sponsorów zgromadzonych w poniedziałek w Centrum Olimpijskim w Warszawie. PEŁNA TREŚĆ WYSTĄPIENIA >>>

 

Zobacz także:Noworoczne Spotkanie Polskiej Rodziny OlimpijskiejNawiązując do obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, Prezydent RP podziękował wszystkim sportowcom za medale, jakie zdobywali dla Polski. - To jest także i Państwa stulecie – stulecie wielkiego sukcesu, który Państwo osiągnęli dla Polski, dla rozsławiania imienia naszego kraju, dla rozsławiania jego potencjału i budowania jego potencjału - podkreślał.

 

 

 

Spotkanie Rodziny Olimpijskiej odbywa się corocznie i jest okazją do podsumowania wydarzeń sportowych ubiegłego sezonu oraz przedstawienie planów na przyszłość. W sezonie zimowym najważniejszą imprezą będą Zimowe Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu, które rozpoczną się już 9 lutego. 

 

Obecny na spotkaniu Ambasador Republiki Korei Sung Joo-Choi wręczył Parze Prezydenckiej maskotki olimpijskie. Zaś od Prezesa PKOL Andrzeja Kraśnickiego Prezydent RP wraz z Małżonką otrzymali oficjalny plakat, specjalnie przygotowany na igrzyska. (BZ/PAP)

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.