Czwartek, 17 marca 2016

„Każdy, kto sieje i podsyca antysemityzm, depcze po grobie rodziny Ulmów” 

Każdy kto głosi i sieje nienawiść między narodami, kto sieje i podsyca antysemityzm, depcze po grobie rodziny Ulmów, po ich pamięci, po tym, co jako Polacy poświęcili, oddając życie - mówił prezydent na otwarciu Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej.

Czwartek, 17 marca 2016

Prezydent: Rzeczpospolita może być z Was dumna 

- Proszę, żebyście przyjęli te odznaczenia jako świadectwo i dowód tego, że Rzeczpospolita jest z Was dumna – powiedział w Łańcucie prezydent podczas ceremonii wręczenia odznaczeń za bohaterską postawę i niezwykłą odwagę wykazaną w ratowaniu życia Żydom.

Piątek, 11 marca 2016

Prezydent: Polacy nie mogą bać się bronić swoich wartości

Nie możemy bać się bronić naszych wartości, musimy być misjonarzami wartości chrześcijańskich, bo one są największą szansą, by Europa i świat przeszedł przez wszystkie kryzysy - powiedział prezydent Andrzej Duda na otwarciu X Zjazdu Gnieźnieńskiego.

Czwartek, 10 marca 2016

"Lech Kaczyński realizował w Lucieniu rzeczywistą ideę debaty" 

Prezydent Andrzej Duda odsłonił w czwartek w dawnym ośrodku prezydenckim w Lucieniu pod Płockiem tablicę pamiątkową poświęconą śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i organizowanym tam przez niego debatom z przedstawicielami świata nauki w latach 2006-09.

1 «««  6263646566  81
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.