Niedziela, 2 grudnia 2018

Spotkanie z Sekretarzem Generalnym ONZ

Prezydent Andrzej Duda i Sekretarz Generalny ONZ António Guterres spotkali się w niedzielę w prezydenckiej rezydencji na Zamku w Wiśle na nieformalnych rozmowach dotyczących polityki klimatycznej i międzynarodowej.

 

António Guterres przyjechał do Polski w związku z rozpoczynającym się oficjalnie w poniedziałek szczytem klimatycznym ONZ COP24, który odbywa się w Katowicach.Zobacz także:3 grudnia koncert z okazji stulecia niepodległości, którego wysłuchają przywódcy ok. 50 krajów świata [PL/ENG]3 grudnia rusza Szczyt Klimatyczny COP24 w KatowicachNarodowa Rada Rozwoju na temat COP24 [PL/ENG]

 

Konferencja COP24 - 24. Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu to największe światowe forum, którego celem jest wypracowanie wspólnej polityki na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu. Głównym celem tegorocznej konferencji jest ustalenie szczegółowych zasad wdrażania Porozumienia Paryskiego z 2015 r. oraz podsumowanie skuteczności dotychczasowych działań podjętych w ramach tzw. Dialogu Talanoa. Szczyt potrwa blisko dwa tygodnie (do 14 grudnia), a udział w nim zapowiedziało ponad 25 tys. uczestników. (PAP/MK)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.