Wtorek, 16 maja 2017

Zamość. Obchody święta Straży Granicznej

Na Rynku Wielkim w Zamościu, z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy odbyły się główne obchody święta Straży Granicznej. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy dostało promocję na pierwszy stopień oficerski. Wręczone zostały także nominacje generalskie.

 

Zobacz także:Wystąpienie Prezydenta z okazji Święta Straży Granicznej- W czasach, w których wiele granic nie obroniło się, wy obroniliście naszą granicę, wy bronicie naszej granicy - powiedział Andrzej Duda, nawiązując do kryzysu migracyjnego w Europie. Gratulując promowanym i wyróżnionym oficerom oraz ich rodzinom, podziękował im "za wspaniałą służbę i stanie na straży granic Rzeczpospolitej".

 

Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości m.in. wręczył nominacje generalskie pochodzącemu z Zamościa komendantowi głównemu SG Markowi Łapińskiemu, a także jednemu z jego zastępców Tomaszowi Pradze.

 

Zobacz także:Awanse generalskie w Straży Granicznej- Panie Komendancie, Panie Generale, jestem ogromnie wzruszony, że mogłem wręczyć Panu tę nominację generalską w Pana mieście, w Zamościu. Mieście tak niezwykle pięknym, tak niezwykle wrytym, wrośniętym jak w serce w polską historię i w polską tradycję, mieście wpisanym na listę światowego dziedzictwa kulturowego i historycznego UNESCO, mieście absolutnie niepowtarzalnym, mieście – można powiedzieć – cudownym, do którego zawsze przybywam z niezwykłą radością i przyjemnością – podkreślił prezydent.

 

Prezydentowi w trakcie wtorkowej wizyty towrzyszył m. in. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Paweł Soloch.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.