Wtorek, 12 grudnia 2017

Odznaczenia państwowe dla zasłużonych działaczy opozycji demokratycznej

W Pałacu Prezydenckim wręczono odznaczenia państwowe zasłużonym działaczom opozycji demokratycznej. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej aktu dekoracji dokonał Sekretarz Stanu w KPRP Andrej Dera w towarzystwie Doradcy Prezydenta RP, Przewodniczącej Zespołu do spraw opiniowania wniosków o nadanie odznaczeń dla działaczy Opozycji Demokratycznej Ireny Zofii Romaszewskiej.

 

Odznaczeni zostali:

KRZYŻEM KOMANDORSKIM
Z GWIAZDĄ ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

Ksiądz Czesław SADŁOWSKI

 

KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI


Stanisław JAROSZ
Jacek KNAP

 

KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI


Zbigniew AUGUSTYŃSKI
Ksiądz Henryk BOLCZYK
Krzysztof BOLLIN
Krzysztof BOROWIAK
Izabella BRONIKOWSKA
Kazimierz CZERNIAWSKI
Alfreda FARYNA
Jadwiga GOŁDYNIA
Stefania HORAK
Bożena JASIAK
Jan KARANDZIEJ
Jan KOSCH
Ksiądz Bogdan LIPIEC
Aleksander MAŁECKI
Krzysztof MAZUR
Zofia MĘŻYDŁO
Wacław MIKUTA
Marek NATUSIEWICZ
Katarzyna SOBORAK
Teresa SZAFRAŃSKA
Leszek (Aleksy) ŚLEDŹ
Tadeusz TARASIŃSKI
Paweł WRÓBEL
Ryszard ŻUKOWSKI

 

pośmiertnie

Bogumiła CZERNIAWSKA
Edmund ŁUKOMSKI
Józef PELLOWSKI

 

KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI


Zbigniew ADAMUS
Zbigniew BIELAWSKI
Gabryel BILSKI
Piotr BROŻYNA
Andrzej BRZÓZKA
Józef DZIEDZIC
Julian FILIP
Andrzej FOSTOWICZ-ZAHORSKI
Bogusław GIRIN
Paweł GLANERT
Wanda HEYNAR-SKOWROŃSKA
Dariusz JASIŃSKI
Dariusz KASZUBOWSKI
Zbigniew KOSIŃSKI
Barbara KOZICKA
Ksiądz Tadeusz ŁEBKOWSKI
Józef MAŁOBĘCKI
Magdalena PAWLIK
Edward POLAK
Marian SADOWSKI
Józef STACHOWIAK
Marek STAJNKE
Krzysztof SUFIN
Sylwester ŚMIGIEL
Leszek URBA
Ksiądz Zdzisław WOJCIECHOWSKI
Wiktor WSZOŁEK
Jadwiga WYROŚLAK
Elżbieta WYŻLIC
Marek ZATOŃ
Zbigniew ZUBEL
Jan ŻUREK

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI


Halina BASIEWICZ
Leszek BIERŁA
Wacław CYGANIK
Andrzej DUFFEK
Tadeusz FRAŃCZAK-PROCHOWSKI
Waldemar GLINIAK
Monika GRAF
Adam GWIŻDŻ
Hanna HORBAN
Andrzej JAWORSKI
Jan KAIM
Dariusz LUBRZYCKI
Dariusz ŁĘCZYCKI
Jan MIARECKI
Klaudia MOSZCZYŃSKA-BROŻYNA
Antoni NOWOŚWIAT
Kazimierz OSSOWSKI
Maria PELLOWSKA
Jacek PIĄTKOWSKI
Wacław PIERZCHALSKI
Łucja PLAUGO
Zbigniew SKORUPA
Anna TABOR
Jerzy WAWROWSKI

 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI


Aleksandra BAKIERA
Dariusz TŁOCZYŃSKI
Andrzej WIERZBICKI
Jarosław WIERZBICKI

 

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI


Mariusz URBAN.
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.